Aktualności

Toyota Land Cruiser J120 - MoreCruiser - Akcesoria off-road MorE 4x4
 
30 października 2018

Toyota Land Cruiser J120 - MoreCruiser - Akcesoria off-road MorE 4x4

Land Cruiser od wielu lat jest dominującą marką w segmencie samochodów terenowych. Toyota osiągnęła pozycję lidera głównie dzięki swojej niezawodności. Kolejne modele wypuszczane przez koncern dowodzą, że warto inwestować w tą markę.

MoreCruiser to wersja Land Cruisera J120 wyposażonego w pełni w akcesoria offroad More 4x4.

Prace rozpoczęte zostały od przeglądu blacharskiego auta i po wypiaskowaniu, wypłukaniu i osuszeniu ramy i podwozia, zastosowane zostały: Ikorol do wnętrza ramy, na łączeniach blach i w profilach, epoksydowy podkład z przemysłu okrętowego, RAPTOR na całe podwozie oraz Fluidole w profile i zakamarki.

Ze względu na liczne rysy na Toyocie (w końcu jeździ w terenie), całe auto pokryte zostało RAPTOREM w szarym kolorze, a listwy w czarnym, pasującym do zderzaków.

Zderzaki stalowe More 4x4 to nowość na rynku. Wykonane ze stali 6, 4 i 3mm mają tę zaletę, że zastosowano w nich podpory bocznych krawędzi zderzaka. Daje to możliwość precyzyjnego ustawienia zderzaka względem nadwozia. W przednim zderzaku zamontowaliśmy wyciągarkę More 4x4 13000 X-Pro z liną syntetyczną.

Bagażnik dachowy More 4x4 jest dedykowany do Toyoty Land Cruiser J120 i jego montaż jest niebywale prosty. Ukryte w bagażniku lampy są znakomicie chronione przed uszkodzeniami, a instalacja elektryczna ukryta została przed naszym wzrokiem wewnątrz profili bagażnika.

Progi stalowe dedykowane do tego pojazdu przeznaczone są do przyspawania do ramy. Powierzchnia przylegania podpory progu do ramy jest wysokości ramy, a najważniejszymi spawami są właśnie te krańcowe, górny i dolny, które zapewniają podporze progu przyleganie na całej wysokości ramy.

Osłony podwozia do Toyoty Land Cruiser J120 mającej pracować w terenie, muszą być solidne. Osłony More 4x4 wykonane są blachy o grubości 4 mm lub aluminium 6mm. Osłony można zamówić w zestawie a w przypadku Toyoty LC J120 są to: osłona mostu i silnika, osłona skrzyni biegów, osłona reduktora oraz występująca poza zestawem osłona zbiornika paliwa.

Snorkel do Toyoty Land Cruiser 120 to układanka elementów, które trzeba właściwie poskładać. To jednak nie wystarcza i koniecznością jest uszczelnienie puszki filtra powietrza. Wszystkie łączenia często klejone są na klej do szyb który świetnie się do tego nadaje.

Przy okazji prac remontowo-naprawczych zamontowane zostało zawieszenie z liftem 2 cale Ironman oraz zadbano o wnętrze auta.